person_outline
search

Polisy OC. Koniec podwyżek?

Na przestrzeni dwóch lat 2016 – 2017 nieprzerwanie mówiło się o podwyżkach cen OC komunikacyjnego. Większość z nas doświadczyła drastycznego podniesienia składki w stosunku do lat poprzednich. Mówiono, że ceny OC poszybowały w górę o 40 procent, niemniej jednak różnie ta sytuacja przedstawiała się u ubezpieczycieli. Ci ubezpieczyciele, którzy przed podwyżką wiedli prym w najtańszym OC, postanowili dorównać pozostałym, dlatego też podnieśli składki nawet o 70 – 100 proc. Wzrosty stawek dotyczyły wszystkich bez wyjątku. Nieważne, czy przez 25 lat ktoś nie miał na koncie żadnej stłuczki, czy był młodym kierowcą bez doświadczenia w czarnym vw golfie. Taka sytuacja wprowadziła na rynku ubezpieczeń chaos, klienci szukali tańszego OC w Internecie, negocjowali ceny na infoliniach firm ubezpieczeniowych, chodzili od agenta do agenta.

Towarzystwom ubezpieczeniowym udało się uzyskać poprawę rentowności dzięki tak pozytywnemu wynikowi ze sprzedaży polis OC. Na szczęście, nadszedł czas stabilizacji i nasze portfele nie powinny już odczuć tak wysokich stawek. Czeka nas wreszcie większa przewidywalność kalkulacji składek i choć ceny polis OC nie zaczną drastycznie spadać w dół, to raczej nie powinniśmy już być zaskakiwani skokowymi podwyżkami.

Image description

Niezależnie od aktualnej sytuacji na rynku ubezpieczeń, istnieje jednak sposób na to, aby za ubezpieczenie zapłacić jak najmniej. Porównanie ofert różnych towarzystw prowadzi do znalezienia skrajnie różnych propozycji cenowych. Dotyczy to wszystkich, bez wyjątku, właścicieli pojazdów. Dlatego przed końcem polisy, warto podejść do multiagencji ubezpieczeniowej, gdzie będzie możliwość porównania składek za OC u wielu ubezpieczycieli

Ocena redaktora

{REVIEW}

label=Ogólnie

decimal=0

max=10

Temat=10

Przekaz=9

Informacja=9

Przydatność=8

{/REVIEW}

Data aktualizacji strony: środa, 16 czerwiec 2021 15:27
(2 votes)

Może Cię również zainteresuje:

1 Komentarze

  • Beata
    Beata niedziela, 14 styczeń 2018 20:47 Report

    Wreszcie coś pocieszającego, chociaż nie wiem czy tak bardzo w końcu i tak zrobili już z nami co chcieli. Podnieśli ceny, myśmy się do nich przyzwyczaili (choć początkowo nas szokowały) zresztą jak do wszystkiego. Byleby już nie było podwyżek OC, a i zniżki również są mile widziane. Co do tzw. multiagencji ubezpieczeniowych to z tego co autor pisze to jest dobre rozwiązanie i potwierdzam, że warto korzystać z ich możliwości.

    Link do komentarza

Napisz komentarz