person_outline
search

Wszystkie

W czym może pomóc konsolidacja chwilówek?

Spirala zadłużeń to stan, z którego trudno wyjść. Niektórym może się nawet wydawać to niemożliwe. Nie należy się jednak poddawać – zawsze trzeba szukać sposobu na poradzenie sobie z problemem. Doskonale wiedzą o tym osoby, które stoją przed koniecznością spłacenia sporej liczby chwilówek, a więc pożyczek zaciąganych w instytucjach pozabankowych.


Udzielane są one na znacznie łagodniejszych warunkach niż standardowe kredyty w bankach. Klient nie musi martwić się skomplikowanymi formalnościami, długimi formalnościami czy też sprawdzaniem historii w BIK. Pieniądze są przyznawane niemal od ręki.


Między innymi właśnie dlatego chwilówki często są traktowane jako sposób na szybkie sfinansowanie różnych rzeczy – rachunków, zakupów czy też poważniejszych instytucji. Co jednak robić w sytuacji, gdy zadłużenie jest tak duże, że jego spłata przekracza możliwości finansowe gospodarstwa domowego? Rozwiązaniem w tym przypadku wydaje się specjalny kredyt na spłatę chwilówek https://www.splatachwilowek.pl/konsolidacja-chwilowek/ , czyli konsolidacja. Mowa tu o większej kwocie, która pozwala spłacić wszystkie zobowiązania. Klient zostaje więc z jednym kredytem, który musi spłacić na określonych warunkach. Zazwyczaj są one odpowiednio dobierane do możliwości finansowych. Dzięki temu szanse na pozbycie się długów znacznie rosną.

konsolidacja chwilówek

Po co decydować się na konsolidację?

Warto podkreślić, że kredyt na spłatę chwilówek to często jedyny sposób na to, aby poradzić sobie z wciąż rosnącym zadłużeniem. Zwłaszcza wówczas, gdy jest ono tak duże, że spłata miesięcznych rat okazuje się niemożliwa. Klienci decydują się na konsolidację z kilku powodów. Wspomnieć należy przede wszystkim o:


• możliwości obniżenia miesięcznej raty i znacznym wydłużeniu okresu spłaty,
• zatrzymaniu rosnących odsetek z poprzednich zadłużeń,
• zaprzestaniu procedury komorniczej,
• lepszym zarządzaniu długiem.


Jeden kredyt na spłatę chwilówek https://www.splatachwilowek.pl/konsolidacja-chwilowek/ znacząco zwiększa również możliwości negocjacji z bankiem. Klient jest w stanie ponadto spłacać zobowiązania w terminie, dzięki czemu unika naliczania dodatkowych odsetek. Wszystko to sprawia, że konsolidacja wydaje się dobrym wyborem. Zwłaszcza że o taki kredyt można ubiegać się także online. Najlepiej po dokładnym przeanalizowaniu oferty rynkowej i wyborze najlepszej opcji, która okaże się korzystna nie tylko pod kątem uzyskiwanej kwoty, ale również samej procedury spłaty. Wystarczy wtedy złożyć wniosek zgodnie z wymaganiami, a następnie liczyć na pozytywne rozpatrzenie go przez bank lub wybraną instytucję pozabankową.

RTG zębów Szczecin: gdzie je wykonać i ile kosztuje?

Musisz wykonać RTG zęba? Sprawdź, gdzie możesz zrobić badanie rentgenowskie zębów w Szczecinie i na jaki koszt diagnostyki należy się przygotować.

Kiedy należy wykonać RTG stomatologiczne?

Badanie jak RTG stomatologiczne, inaczej zębowe, jest prześwietleniem stosowanym w celu diagnostyki zębów, a także kości żuchwy, szczęki oraz czaszki. Obecnie wykonuje się je za pomocą nowoczesnych, bezpiecznych rentgenów.

W stomatologii rentgen pozwala na ocenę położenia zębów, ich budowy, a także okolicznych tkanek w celu podjęcia decyzji o leczeniu oraz stosowany jest w kontroli dotychczasowego leczenia.
Główne wskazania do RTG zębów:

 • Diagnostyka próchnicy,
 • Leczenie kanałowe (endodontyczne),
 • Ekstrakcja – wyrwanie zęba,
 • Diagnostyka zębów zatrzymanych,
 • Urazy, uszkodzenia zębów,
 • Torbiele,
 • Wszczepianie implantów stomatologicznych,
 • Zakładanie aparatu ortodontycznego,
 • Zabiegi chirurgiczne,
 • Diagnostyka wad.

Zdjęcia RTG zębów – NFZ i prywatnie

Gdy konieczne jest badanie RTG zębów Szczecin daje możliwość skorzystania z diagnostyki w ramach NFZ oraz prywatnie.

Badania rentgenowskie zębów na NFZ przysługują pacjentom w ograniczonym zakresie. Osoby ubezpieczone mogą wykonać co roku 2 zdjęcia punktowe zębów leczonych na NFZ. Ponadto można wykonać 1 zdjęcie pantomograficzne na 3 lata w ramach leczenia chirurgicznego oraz periodontologicznego. Do wykonania zdjęć na NFZ konieczne jest przekazanie skierowania wystawionego przez lekarza.

W pozostałych przypadkach zdjęcia RTG wymagają wykonania prywatnie, z zapłatą z własnej kieszeni. Wówczas pacjent może skorzystać z kompleksowej oferty badań radiologicznych bez ograniczeń pod kątem ich liczby.

Gdzie wykonać RTG zęba w Szczecinie?
Pacjentom zamierzającym wykonać RTG Szczecin daje dostęp do wielu punktów, w których można przeprowadzić kompleksową diagnostykę radiologiczną.

Badanie może być przeprowadzone w pracowniach radiologicznych, a także bezpośrednio u stomatologa, gdy dysponuje on odpowiednim sprzętem.

Z adresami punktów, w których prowadzone są badania RTG zębów w Szczecinie https://rtg-szczecin.pl, można zapoznać się w internecie.

Zdjęcie RTG zębów

Szczecin – ceny badań RTG zębów

Dla prywatnego badania jak RTG zęba Szczecin prezentuje ceny na poziomie podobnym do innych miast w Polsce.
Orientacyjne koszty badań RTG zębów w Szczecinie:

 • Zdjęcie zębowe (punktowe) – około 20 złotych,
 • Zdjęcie pantomograficzne – około 60 złotych,
 • Zdjęcie cefalometryczne (telerentgenogram) – około 60 złotych,
 • Tomografia komputerowa – około 150-300 złotych.

Z dokładnymi cenami badań RTG zębów można zapoznać się na stronach pracowni oraz gabinetów stomatologicznych wykonujących badania.

Czy na RTG zęba trzeba się rejestrować?
Osoby zamierzające wykonać badanie RTG zębów w Szczecinie zwykle nie muszą wcześniej rejestrować się na wizytę w pracowni. Badanie może być wykonane od ręki, a wyniki dostępne są już w ciągu kilku minut. Czasami jednak rejestracja konieczna jest na tomografię.

Gdy zatem konieczne jest RTG stomatologiczne w Szczecinie, z aktualnymi ofertami pracowni można zapoznać się online, a na badanie wystarczy zgłosić się w godzinach pracy punktu bez rejestracji.

Czy stać mnie na kredyt hipoteczny? Jak to sprawdzić?

Kupno mieszkania lub domu to ogromny wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Najczęściej do realizacji takiej transakcji i tak potrzebny jest bardzo wysoki kredyt hipoteczny. Aby otrzymać z banku pożyczkę na zakup własnego „M”, trzeba nie tylko spełnić szereg wymogów formalnych, ale też wykazać się odpowiednimi zarobkami i być już w posiadaniu zgromadzonego kapitału. Mówiąc wprost – na kredyt musi nas stać. Jak sprawdzić, czy tego rodzaju zobowiązanie wobec banku znajduje się w naszym zasięgu? Co konkretnie wpływa na to, że kredytodawca zechce nam udzielić pożyczki?

Otrzymanie kredytu hipotecznego jest procesem dość skomplikowanym z kilku powodów. Kwestie formalne stanowią tylko jedną stronę medalu. Druga, o wiele bardziej mroczniejsza, dotyczy tego, ile trzeba zarabiać i jakimi oszczędnościami należy dysponować, by realnie myśleć o otrzymaniu od banku pieniędzy na zakup mieszkania lub domu. Obecnie żyjemy w czasach, gdy z jednej strony nieruchomości drożeją na potęgę, a sami kredytodawcy bardzo uważnie oraz ostrożnie decydują o tym, komu przyznać pozytywną decyzję kredytową. Nie ma co się czarować – kredyt hipoteczny stał się produktem premium, na który pozwolić sobie mogą tylko ci, których na niego stać. Nie wiesz, czy łapiesz się do tego grona? Sprawdź zatem, na co zwrócić uwagę!

Poziom zadłużenia

Absolutną podstawą jest weryfikacja swojego aktualnego poziomu zadłużenia. Jeśli nie ma się żadnych innych pożyczek do spłaty czy już powstałych długów, to krok ten można spokojnie pominąć. Sytuacja komplikuje się jednak w momencie, gdy posiada się nieuregulowane zobowiązania. To samo w sobie znacząco obniża zdolność kredytową i wiarygodność oczach banku. Wszak, zaciągnięcie kolejnej pożyczki będzie oznaczało systematyczne uszczuplanie domowego budżetu o niemałą kwotę. Niezbędne jest zatem dokładne przeliczenie, czy ewentualna miesięczna rata kredytu nie zrujnuje nas finansowo i czy nie będzie automatycznym powodem odrzucenia naszego wniosku kredytowego.

jak sprawdzic kredyt hipoteczny

Wkład własny

Mityczny wkład własny to główny powód niedostępności kredytów hipotecznych dla wielu osób. Aby móc zaciągnąć taką pożyczkę, trzeba dysponować 10 lub 20 procentami kwoty wartości nieruchomości, jaką chce się kupić. Jest to swoiste zabezpieczenie kredytu. Zastępuje się je zwykle działką budowlaną, ale tę nie każdy ma lub nie ma możliwości jej zakupić. Jeśli chce się więc zaciągnąć kredyt, trzeba być już w posiadaniu często niemałych oszczędności. Do tego trzeba doliczyć wszelkie koszty uzyskania kredytowania, które wynoszą nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Dochody

Może się okazać, że posiadamy odpowiedni kapitał, ale aktualne zarobki zdecydowanie nie są wystarczające do zaciągnięcia kredytu. Jesteśmy cały czas w dobie pandemii. Wiele osób utraciło wcześniejsze stanowiska i musiało się przebranżowić lub zatrudnić w miejscach oferujących mniej lukratywne pensje. Jeśli więc mamy sporo oszczędności, ale nasze miesięczne dochody pozostawiają wiele do życzenia, może warto wstrzymać się z decyzją o zaciągnięciu kredytu.

Oczekiwania banku

Samodzielne ustalenie tego, czy kredyt hipoteczny znajduje się w naszym zasięgu, wydaje się bardzo kłopotliwe, szczególnie jeśli nie zna się schematów działania banków. Dobrze jest zatem dokładnie poznać ich oczekiwania. O pozytywnej decyzji decyduje wiele czynników, nawet forma zatrudnienia. Aby ułatwić sobie weryfikacją, najlepiej zgłosić się do eksperta kredytowego. Zdolność kredytową wraz z wyliczeniem wszystkim podstawowych kosztów oferuje m.in. firma https://plcg.pl/. Z ich pomocą dużo łatwiejsze jest określenie tego, czy pożyczka na zakup mieszkania bądź domu faktycznie znajduje się w obrębie naszych możliwości finansowych.

Nie ryzykuj!

I najważniejsze – jeśli stać Cię na kredyt, ale jego spłata znacząco uszczuplać będzie domowy budżet, dokładnie przeanalizuj, czy na pewno warto w tym momencie decydować się na taki krok. Życie w stresie w obawie przed rosnącym zadłużeniem nie jest warte własnego lokum. Nie ryzykuj. Decyzję o kredycie podejmij wtedy, gdy będziesz pewien spłaty zobowiązania.

 

Czy warto wynająć auto

Pewnie większość z nas obawia się wynajmowania samochodu, myśląc że jest to drogie rozwiązanie ich chwilowego problemu z transportem. Ten stereotyp istnieje w naszym społeczeństwie od wielu już lat.

Warto tu wskazać sceptykom co mogą stracić nie robiąc kroku w przód, czyli nie decydując się na wynajęcie samochodu. Po pierwsze, proszę sobie wyobrazić wyjazd z przyjaciółmi i najwygodniej jest podróżować pociągiem, jest to szybka i ława forma poruszania się, ale wyobraźmy sobie, że dotarliśmy na miejsce i chcemy zwiedzić całe miasto, zobaczyć wszystko co ono oferuje : zabytki, kluby, kina, restauracje, imprezy itd. Więc w takim przypadku najlepiej będzie wynająć samochód i dalej poruszać się wynajętym autem. Tym sposobem nie męcząc się zbytnio jesteśmy w stanie wszystko zobaczyć i wyjazd zakwalifikować do tych udanych. Dla przykładu podam, że dojeżdżamy do Piotrkowa Trybunalskiego, chcąc wynająć samochód wystarczy skontaktować się w wypożyczalnią Adamex czynną przez całą dobę i uzgodnić warunki najmu samochodu. Potem tylko zwiedzać, bawić się i podziwiać.

czy warto wynająć samochód z wypożyczalni
Czy warto wynająć samochód z wypożyczalni

Czy warto? Myślę, że warto wynająć auto.

Drugim bardzo ważnym aspektem może być sytuacja firmy, której nagle popsuł się samochód dostawczy, naprawa potrwa wiele dni, nie maja oni jednak zastępczego auta. Więc co? Narażą się na straty w postaci straty klienta z powodu nie dotrzymania terminu? Otóż nie, po prostu wypożyczą samochód dostawczy i spełnią warunki umowy z klientem. Jest wiele wypożyczalni, które świadczą usługi najmu samochodu dostawczego równie na trasy w Unii Europejskiej, warto więc takiej również w razie potrzeby poszukać. Na wszystkie problemy związane z transportem można znaleźć rozwiązanie, ale najprościej będzie jednak skorzystać z usług wypożyczalni samochodów.

Przedstawione tu zostały tylko dwie sytuacje, w których straty związanie z brakiem decyzji wypożyczenia auta mogą przewyższyć koszt wynajmu auta. Dlatego też wypożyczalnie samochodów stają się coraz popularniejsze i praktycznie dostęp do nich mamy w każdym mieście. Konkurencja na rynku wypożyczalni aut jest rzeczą dla nas dobą, gdyż możemy negocjować ceny i szukać w internecie najlepszej dla nas oferty. Więc zawsze warto korzystać z tego co oferują wypożyczalnie. Czy warto wynająć auto? Oczywiście, że tak.

Sklep zoologiczny online, dlaczego warto kupować przez internet?

Zakupy online w sklepach internetowych, czy na różnego rodzaju aukcjach internetowych w ostatnim czasie biją rekordy popularności. I nic w tym dziwnego, gdyż jest to prosta i wygodna metoda kupowania.

Nie tylko elektronikę można kupić przez internet, ale również coraz popularniejsze stają się internetowe sklepy zoologiczne (zoologiczne sklepy online), które mnożą się w ostatnim czasie jak grzyby po deszczu. Jednak warto zauważyć, że gdyby nie było zainteresowania takimi usługami to też nikt by ich nie tworzył. Co można zakupić w sklepie zoologicznym online, a więc praktycznie wszystko dla psa, kota, królika itp., a niektóre z nich tak jak https://zoodiscus.pl oprócz wszystkiego dla naszych pupili specjalizują się w akwarystyce i to zarówno tej morskiej jak i słodkowodnej.

Nie wystarczy jednak posiadać sklep zoologiczny online, należy również mieć konieczną wiedzę do jego prowadzenia aby umieć odpowiadać na pytania kupujących. Rośnie świadomość kupującego, który pyta i oczekuje konkretnej i merytorycznej odpowiedzi. Właściciele zwierząt domowych, a raczej obecnie utrzymuje tendencja, że nie jesteśmy właścicielami psa czy kota, tylko zwierzaki są członkami naszej rodziny i to jest trend, którym można nazwać odpowiednim podejściem nowoczesnego „właściciela” pupila. Zależy im na wszystkim co najlepsze, najzdrowsze i aby nasz czworonożny domownik był szczęśliwy. Dlatego też inwestujemy w odpowiednią karmę przeznaczoną dla danego gatunku i rasy, nie karmimy resztkami ze stołu, kupujemy zabawki, smakołyki i inne produkty po to aby uszczęśliwiać zwierzaczka.

Zakupy w sklepie zoologicznym online
Zakupy w sklepie zoologicznym online

Kupując online w zoologicznym sklepie internetowym artykuły dla naszych pupili oszczędzamy:

 • czas
 • pieniądze
 • dbamy o planetę, bo nie musimy nigdzie jeździć
 • dbamy o własne zdrowie co obecnie jest szczególnie ważne

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt w czym specjalizuje się dany sprzedawca i jeżeli chcemy zrobić sobie przyjemność i założyć pierwsze akwarium to warto skorzystać z wiedzy specjalisty. Korzystając z z wiedzy pracowników obsługujących sklep internetowy np. https://zoodiscus.pl mamy gwarancje dobrze dobranego sprzętu, roślin, rybek i chemii do akwarium. Zostanie wyceniony cały zestaw i udzielone wskazówki jak się obchodzić z akwarium, żeby długo cieszyło nasze oczy. A więc dlaczego kupować w internetowym sklepie zoologicznym? A dlatego, że jest duża szansa kupić produkty ciekawe, których na co dzień nie dostaniemy w sklepie za rogiem. Kolejnym ważnym atutem jest to, że mamy wybór w którym sklepie dokonamy zakupu, sprawdzajmy ceny. Ten sam produkt w różnych sklepach może różnie kosztować. Zwróćmy uwagę na koszty dostawy, może znajdziemy sklep, w którym nasze zamówienie zostanie dostarczone za darmo. Ważne jest również ile czasu otrzymamy na ewentualny zwrot towaru, oprócz oczywiście tej gwarantowanej przez prawo.
Warto wybierać sklepy sprawdzone z renomą, dobrze by było aby firma posiadała również sklep stacjonarny co daje dodatkową gwarancję udanych zakupów.

Ocena redaktora

8Ogólnie8Temat8Przekaz7Informacja8Przydatność

Reklama firmy w internecie - metody reklamy i promocji

Internet to obecnie podstawowe narzędzie, dzięki któremu każdy biznes ma szansę powodzenia. Wystarczy dobry pomysł na biznes, odpowiednie przedstawienie produktu czy usługi w inrernecie i już. Wydaje się być bardzo proste, i tak jest pod warunkiem, że posiadasz odpowiednią wiedzę na temat internetu, zasad jakie w nim obowiązują i potrafisz skutecznie korzystać z narzędzi jakie oferuje np. google czy Facebook.Teraz sprawa się nieco komplikuje, ale nie poddawaj się bo warto. Możesz poświęcić swój cenny czas na naukę tego wszystkiego lub zaufać profesjonalistom od marketingu internetowego. Osobiście wybieram to drugie, oczywiście kierując się zasadą „ufaj ale kontroluj”. Ty skup się przede wszystkim na produkcie, dopracuj go maksymalnie jak się da, aby klient był zadowolony z zakupu i z chęcią polecał cię innym.

Program do sklepu spożywczego - świadomy handel

Prawidłowe prowadzenie gospodarki magazynowej to w obecnych czasach podstawa każdego handlu, tego w dużych sieciach handlowych i małych sklepikach osiedlowych.

Studia finanse i rachunkowość - dlaczego warto studiować

"Finanse i rachunkowość" to kierunek studiów coraz częściej wybierany przez przyszłych studentów. Dlaczego? Już dawno obalono mit, że studia na tym kierunku są nudne i nie stwarzają możliwości zdobycia ciekawej i dobrze płatnej pracy. Okazuje się bowiem, że perspektywy są o wiele bardziej zachęcające.

Tradycja kto płaci za wesele

Wielu rodziców dorosłych dzieci myśli z przerażeniem o finansowaniu ślubu i wesela swoich dzieci. Rosnące koszty, a przede wszystkim tradycja wymusza składowe tej uroczystości. Tradycja, która do niedawna była restrykcyjna, na szczęście powoli ulega zmianie, chociaż zmiany te rodzą się w bólach i często pozostają kością niezgody na długie lata małżeńskiego pożycia. 

Ubezpieczenie OC na samochód czy na kierowcę?

Czy brytyjski model OC na kierowcę pojawi się w Polsce?

Na Wyspach Brytyjskich nie tylko ruch uliczny wygląda odwrotnie niż u nas. Także przepisy w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC komunikacyjnego są inne. Czy lepsze? W Polsce OC przypisane jest do samochodu, w Wielkiej Brytanii - do samochodu i do kierowcy. W świecie ubezpieczeń słychać już głosy o planach wdrożenia za kilka lat modelu brytyjskiego w naszym kraju. Ta zmiana dotyczyć będzie każdego z nas. Jaka jest różnica?

Sprzedaż internetowa na rynku detalicznym

Rozwój technologii oraz zmiana przyzwyczajeń ludzi sprawia, że każdego roku odnotowuje się wzrost sprzedaży internetowej. Jest to jeden z nielicznych kanałów sprzedaży detalicznej, który każdego roku przynosi stały wzrost.

Zmiany w VAT 2018 - JPK dla mikroprzedsiębiorców

W ostaniem czasie bardzo dużo się zmienia w prawie podatkowym. Wprowadzane są zmiany w rozliczaniu firm. Od ubiegłego roku obowiązek wysyłania plików JPK mają duże ,średnie i małe przedsiębiorstwa, a w 2018 roku obowiązek ten ma dotyczyć również mikro przedsiębiorców. W skrócie mówiąc JPK to informacja o operacjach gospodarczych ewidencjonowanych w danym okresie czasu. Zmiany te to nic innego jak uszczelnienie systemu podatkowego.