Przejdź do treści

RTG zębów Szczecin: gdzie je wykonać i ile kosztuje?

 • Home
 • Finanse
 • RTG zębów Szczecin: gdzie je wykonać i ile kosztuje?
rtg zębów szczecin - gdzie je wykonać ile kosztuje

Musisz wykonać RTG zęba? Sprawdź, gdzie możesz zrobić badanie rentgenowskie zębów w Szczecinie i na jaki koszt diagnostyki należy się przygotować.

Kiedy należy wykonać RTG stomatologiczne?

Badanie jak RTG stomatologiczne, inaczej zębowe, jest prześwietleniem stosowanym w celu diagnostyki zębów, a także kości żuchwy, szczęki oraz czaszki. Obecnie wykonuje się je za pomocą nowoczesnych, bezpiecznych rentgenów.

W stomatologii rentgen pozwala na ocenę położenia zębów, ich budowy, a także okolicznych tkanek w celu podjęcia decyzji o leczeniu oraz stosowany jest w kontroli dotychczasowego leczenia.
Główne wskazania do RTG zębów:

 1. Diagnostyka próchnicy,
 2. Leczenie kanałowe (endodontyczne),
 3. Ekstrakcja – wyrwanie zęba,
 4. Diagnostyka zębów zatrzymanych,
 5. Urazy, uszkodzenia zębów,
 6. Torbiele,
 7. Wszczepianie implantów stomatologicznych,
 8. Zakładanie aparatu ortodontycznego,
 9. Zabiegi chirurgiczne,
 10. Diagnostyka wad.

Zdjęcia RTG zębów – NFZ i prywatnie

Gdy konieczne jest badanie RTG zębów Szczecin daje możliwość skorzystania z diagnostyki w ramach NFZ oraz prywatnie.

Badania rentgenowskie zębów na NFZ przysługują pacjentom w ograniczonym zakresie. Osoby ubezpieczone mogą wykonać co roku 2 zdjęcia punktowe zębów leczonych na NFZ. Ponadto można wykonać 1 zdjęcie pantomograficzne na 3 lata w ramach leczenia chirurgicznego oraz periodontologicznego. Do wykonania zdjęć na NFZ konieczne jest przekazanie skierowania wystawionego przez lekarza.

W pozostałych przypadkach zdjęcia RTG wymagają wykonania prywatnie, z zapłatą z własnej kieszeni. Wówczas pacjent może skorzystać z kompleksowej oferty badań radiologicznych bez ograniczeń pod kątem ich liczby.

Gdzie wykonać RTG zęba w Szczecinie?
Pacjentom zamierzającym wykonać RTG Szczecin daje dostęp do wielu punktów, w których można przeprowadzić kompleksową diagnostykę radiologiczną.

Badanie może być przeprowadzone w pracowniach radiologicznych, a także bezpośrednio u stomatologa, gdy dysponuje on odpowiednim sprzętem.

Z adresami punktów, w których prowadzone są badania RTG zębów w Szczecinie https://rtg-szczecin.pl, można zapoznać się w internecie.

Zdjęcia RTG zebów

Szczecin – ceny badań RTG zębów

Dla prywatnego badania jak RTG zęba Szczecin prezentuje ceny na poziomie podobnym do innych miast w Polsce.
Orientacyjne koszty badań RTG zębów w Szczecinie:

 • Zdjęcie zębowe (punktowe) – około 20 złotych,
 • Zdjęcie pantomograficzne – około 60 złotych,
 • Zdjęcie cefalometryczne (telerentgenogram) – około 60 złotych,
 • Tomografia komputerowa – około 150-300 złotych.

Z dokładnymi cenami badań RTG zębów można zapoznać się na stronach pracowni oraz gabinetów stomatologicznych wykonujących badania.

Czy na RTG zęba trzeba się rejestrować?
Osoby zamierzające wykonać badanie RTG zębów w Szczecinie zwykle nie muszą wcześniej rejestrować się na wizytę w pracowni. Badanie może być wykonane od ręki, a wyniki dostępne są już w ciągu kilku minut. Czasami jednak rejestracja konieczna jest na tomografię.

Gdy zatem konieczne jest RTG stomatologiczne w Szczecinie, z aktualnymi ofertami pracowni można zapoznać się online, a na badanie wystarczy zgłosić się w godzinach pracy punktu bez rejestracji.

Over 10000+ Fans

Get Fresh Content From WPXPO

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *