Przejdź do treści

Studia finanse i rachunkowość – dlaczego warto studiować

  • Home
  • Finanse
  • Studia finanse i rachunkowość – dlaczego warto studiować
Studia finanse i rachunkowość - dlaczego warto studiować

„Finanse i rachunkowość” to kierunek studiów coraz częściej wybierany przez przyszłych studentów. Dlaczego? Już dawno obalono mit, że studia na tym kierunku są nudne i nie stwarzają możliwości zdobycia ciekawej i dobrze płatnej pracy. Okazuje się bowiem, że perspektywy są o wiele bardziej zachęcające.


„Każdy pracodawca chciałaby mieć w gronie swoich pracowników wykształconego specjalistę w dziedzinie finansów, potrafiącego umiejętnie wykorzystać nabytą wiedzę i czerpać z doświadczenia. Gdyby jeszcze do tych umiejętności dodać znajomość języków obcych to z pewnością jego praca nie byłaby nudna.”

Jaka praca po studiach?

Studiując kierunki związane z finansami studenci zdobywają rzetelną i solidną wiedzę ze specjalności takich jak finanse dużych przedsiębiorstw, inwestycje czy rachunkowość i auditing. Od lat znajomość bankowości i rachunkowości są cenione na rynku pracy, a stale rozwijający się gospodarczy sektor państwa pozwala przewidywać, że zapotrzebowanie na specjalistów ds. rachunkowości będzie stale rosnąć. Zatem dużą zaletą studiowania finansów jest pewność zdobycia zatrudnienia. Po studiach absolwent może podjąć pracę w banku, dużych przedsiębiorstwach, jako doradca finansowy czy inwestycyjny, specjalista do spraw auditingu, może również otworzyć własną firmę. Jak widać na przykładach praca po finansach nie musi być nudna. Co więcej, studia związane z finansami są przepustką do kariery. Nie od dziś bowiem wiadomo, że dobre wykształcenie pozwala odnosić wspaniałe sukcesy w sferze zawodowej, czego przykładem są życiorysy znanych finansistów, np. Dariusza Krawca (polski ekonomista, który był dyrektorem koncernu PKN Orlen), czy Igor Chalupiec (polski finansista i przedsiębiorca).

Studia finanse i rachunkowość
Studia finansowe

Pieniądz od zawsze rządził światem, chociaż na przełomie dziejów przybierał różnorakie formy to prawie każdy chciał go posiadać jak najwięcej. Taki specjalista od finansów ma łatwiej. Posiada odpowiednią wiedzę, zna rynki światowe, giełdę, wie jak i gdzie inwestować by na tym zyskać. Lecz do tego fachu trzeba mieć smykałkę i umysł raczej ścisły. Królowa nauk, czyli matematyka jest tu podstawą i bez tego ani rusz. Do tego dochodzi znajomość przepisów prawa podatkowego oraz mile widziana jest znajomość języków obcych. Oczywiście jest to bardzo ogólny opis finansisty, ale mniej więcej tak wygląda specjalista od finansów.

„Pieniądz rządzi światem, znajomość finansów to podstawa sukcesu. Jak już wcześniej było wspomniane, w obecnych czasach nie brakuje miejsc pracy dla osób kończących finanse, rachunkowość czy nauki ekonomiczne. Praca z pewnością nie jest nudna, konieczne jest nadążanie nad zmianami w prawie jakie funduje nam rząd, a obecnie dużo się dzieje w finansach i dobry specjalista jest na wagę złota. Więc zachęcamy do studiowania na kierunkach związanych z finansami, jest to kierunek ponadczasowy i zawsze na topie.

Źródło:
http://www.podajdalej.info.pl/news/dlaczego-warto-studiowac-finanse.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/Igor_Chalupec
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dariusz_Jacek_Krawiec.

Popularne kierunki studiów finansowych

  • Zarządzanie
  • Ekonomia
  • Bankowość i finanse cyfrowe
  • Bankowość
  • Rachunkowość

Over 10000+ Fans

Get Fresh Content From WPXPO

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *